טרנדים בעיצוב פנים 2017

 
 
העדפה נפוצה בחברה, אפנה, מגמה, נטייה ובעברית: מודה, זהו פרוש המילה "טרנד".
 

טרנד

 
אופנה היא התכתיב החברתי לפרטים הנחשבים ל"נכונים", "ראויים" ו"יפים" ביותר בתחומים שונים, כגון ביגוד, ריהוט, עיצוב פנים וחוץ, נימוסים, ואמנות. המילה העברית אופנה חודשה על ידי חמדה בן⁻יהודה, על ידי תרגום בבואה למילה הלועזית "מודה". מתוך ויקיפדיה
עיצוב פנים בשנים האחרונות מושפע מאוד מעולם האופנה. אם פעם היה לוקח למשהו אופנתי בתחום העיצוב כשלוש שנים להיות באופנה, היום הטווח מתקצר, יש שפע של טרנדים שמתחלפים בהלבשת בית ומהר מתערבבים הטרנדים ומותירים לפעמים את הלקוחות מבולבלים.
לכן כדאי מאוד לקחת בעל מקצוע כמו מעצבת פנים שתכוון ולנסות לשמור על בחירות שיחזיקו מעמד לטעמכם כמה שנים בעיקר במוצרי העוגן כמו מטבח, ריהוט סלון ואת הטרנדים להשאיר לאביזרים: לצבעי הקיר, וילונות, שולחנות צד, תמונות , לצמחיה בעציץ וכל דבר שקל להחליף בהלבשת הבית.
השנה הולך להיות מעבר בין הטרנד האורבני האפור הנקי לגוונים חמים ניסיון לאזן את החיים האינטנסיביים שלנו ביום יום בעבודה ובחוץ ולייצר בבית רוגע חום ומקום מפלט ולצד חללים לבנים מלאי צבעוניות עם השפעות העיצוב הסקנדינבי.
 

צבעים

 
חברת פנטון העולמית שמכריזה על מגמת צבעי השנה ,צבעים אלו משפיעים על עיצוב האופנה
ומוצר ומגיעים לעיצוב הפנים שם מקבלים "הרחבה" לתתי גוונים, השנה נבחרו גוונים פסטאלים לצד
צבעים עזים,
גווני אדמה: קינמון/כתום חלודה, צבעי מדבר: צהובים וזהב, צבעי שמים: תכלת עד כחול עז ורוד
פודרה חיוור, טרקוטה לצד ורוד עז, ירוק אבוקדו, שצבע השנה הנבחר הוא גוון ירוק/צהוב.
בעולם עיצוב הפנים עדין נראה הרבה לבן, שחור, אפורים השפעה מגל העיצוב הסקנדינבי ששותף
את העולם, כרקע לגוונים הנבחרים.
עוד צבע שממש יבלוט השנה זה גוון ירוק לוח גיר. ומתכת זהובה תחליף את האלומיניום
והנירוסטה להם ממש הורגלנו בעשור האחרון.
 
 
צבע השנה הנבחר ירוק לימון
 
 

חומרים ראשוניים, טבעיים

 
בדים וטפטים עם הדפסי עלים פרחים טקסטורות של חיות בטוויסט כמו מנומר אבל בצבע, טקסטורות נעימות כמו בד קטיפה, הרבה שכבות, ניתן לראות בכריות מקטיפה ופרוות, וילונות בשכבות, טפטים עם הדפסי טבע, שעם גם בריהוט, חיפויי קיר כמו אריחי טרקוטה, חיפויי דמוי חלודה חיפויים עם צורות גאומטריות
 
 

איזון נוסטלגי - מודולרי

 
מציאת איזון בין טכנולוגיה ועומס יום יומי לבין הטבע, מושג ע"י החזרת הצמחייה לבית, בארץ עובד מצוין קקטוסים וסוקולנטיים הכנסת הטבע אל הבית כמו בשנות השמונים שבכל בית היה עציץ עם מקרמה ומדפים מהם ירדה בת-שבע או ירקה יש גם קירות ירוקים, המחופים בצמחיה, ושלל אביזרים.
לצד זה נראה עקב הקטנת החללים והבתים שלל ריהוט מתוחכם מודולארי כמו שולחן סלון שגדל לשולחן אוכל ספות נפתחות למיטות, כורסאות מתקפלות , מיטות מתקפלות מדפים נסתרים יוצאים מהקיר שולחנות קטנים נפתחים לממש גדול שצריך וכל מיני רהיטים מתוחכמים שמשמשים לכמה פונקציות ועוד.
הריהוט הישן המחודש, הוינטג' יפנה מקום לריהוט יותר רומנטי נוסטלגי כמו חפצים שעברו בירושה ותחושה ביתית חזרה להצגת אוספים ומזכרות כמו פעם אפילו קיר תמונות עמוס המסודר כקולאז' ומשולב באומנות מקומית ומקורית, יינתן מקום למלאכת יד, הכל מעלה זיכרונות נוסטלגיים ונעימים.
 
 

אסקפיזם

 
למרות ריכוך החלל בעזרת צמחיה וחפצי נוי ישנים, אנחנו עידן מחפשים להתרחק ממטרדים טכנולוגים כמו צפצופי טלפון שאון העיר ומסכים, זאת ניתן להשיג ע"י יצירת פינות מבודדות בבית, בעיר נראה מרפסות שמקבלות טיפול מיוחד הכנסת גינה וריהוט נוח, מקום לקרוא ספר ולהביט בנוף, הסלון ללא טכנולוגיה מאפשר אזורי משפחה עם ספות נוחות ומודולריות וצבעוניות על רצפות עץ שמסודרות גם זו מול זו.
 
 

מתכתי, נוצץ ומראות

 
גווני זהב, רוז גולד, מתכות עם השתקפות החזר אור ונצנץ, ניתן לראות נכנס לברזים וסלסלות ברזל ידיות, לאביזרי בית צנצנות מסגרות של תמונות, שילוב המון סוגי מראות, שימוש במראה כתמונה בתוך קולאז'
 
 

מטבח

 
כמעט כל המטבחים בשנים האחרונות פתוחים, האי או חצי האי ממשיך לככב, נוספים לו כוורות ליין, המטבח בעולם או אחרי התערוכה במילאנו, נראה מלא מדפים פתוחים ושילוב ספריות, כל המכשור החשמלי מוסתר, לא רואים מקררים הם מאחורי ארון - מגמה שנכנסת לארץ ממש לאט במטבחי יוקרה, המטבח שנמצא בחלל הסלון נהפך לרהיט סלוני ולכן מקבל גווני אפור, בטון ועץ.
בארץ המבחר אדיר, מעצבת פנים תוכל לכוון אתכם לסגנון המתאים לכם, עדין קשה לנו להיפרד מהמטבח הלבן אם כי קצת התכהה וניתן לראות יותר גווני שמנת שבורים עד גווני אדמה בהירים למיניהם ומטבחים כפריים נוטים יותר לכיוון הנוסטלגי, ידיות ברזים ופרזול נכנס גם אצלנו לאט גווני הזהב, בהירים וזהב ורוד ופליז בברזים פרגול ובידיות.
 
 

תאורה

 
גווני הזהב חדרו גם לתחום זה ניתן לראות הרבה אור בגווני פחם עם גוף תאורה ממתכת מוזהבת, נראה גופים של בעלי מלאכה קיפולי אוריגאמי, נפחות זכוכית, קרמיקה חרשות ברזל, גופי עשויים ממנורות כאמירה עיצובית, נראה שימוש בגופי תאורה שיוצאים מהקשרם כמו מנורת קריאה במטבח או שינדלר בשירותים, מבחר אדיר של גופי תאורה וסגנונות אור, גם כאן רצוי להתייעץ עם מעצב ומכנן תאורה
 
 

טרנד מהשטח: עיצוב בלי טרנדים

 
יותר ויותר אני נפגשת עם אנשים שלא אוהבים טרנדים! ושמבקשים עיצוב ללא טרנדים שמחפשים ביטוי אישי ולא כמו של כולם, נו טוב...טרנד אחד או שניים הם מוכנים לקבל .
צריך לראות באמת שלא הולכים לאיבוד מכמות הטרנדים המוצעת ושבאמת אוהבים את מה שבוחרים במיוחד בעוגנים כמו מטבח קרמיקות, וזה לא משהו זמני שיחלוף מהר וימאס.
 
 
ריהוט מטולמנס עודפים