טרנדים בעיצוב פנים 2018

 
 
העדפה נפוצה בחברה, אפנה, מגמה, נטייה ובעברית: מודה, זהו פרוש המילה "טרנד".
טרנד
אופנה היא התכתיב החברתי לפרטים הנחשבים ל"נכונים", "ראויים" ו"יפים" ביותר בתחומים שונים, כגון ביגוד, ריהוט, עיצוב פנים וחוץ, נימוסים, ואמנות. המילה העברית אופנה חודשה על ידי חמדה בן⁻יהודה, על ידי תרגום בבואה למילה הלועזית "מודה". (מתוך ויקיפדיה)
עיצוב פנים בשנים האחרונות מושפע מאוד מעולם האופנה. אם פעם היה לוקח למשהו אופנתי בתחום העיצוב כשלוש שנים להיות באופנה, היום הטווח מתקצר, יש שפע של טרנדים שמתחלפים בהלבשת בית ומהר מתערבבים הטרנדים ומותירים לפעמים את הלקוחות מבולבלים..
לכן כדאי מאוד לקחת בעל מקצוע כמו מעצבת פנים שתכוון ולנסות לשמור על בחירות שיחזיקו מעמד לטעמכם כמה שנים, בעיקר במוצרי העוגן כמו מטבח, ריהוט סלון ואת הטרנדים להשאיר לאביזרים: לצבעי הקיר, וילונות, שולחנות צד, תמונות , לצמחיה בעציץ וכל דבר שקל להחליף בהלבשת הבית.
 
חברת פנטון כל שנה מכריזה על צבע השנה ומפרסמת את צבעי השנה, השנה זה סגול אולטרה, כמחוווה לפרינס, צבע נועז משדר מיסטיקה ועתידנות לצד עושר ובריאות.

 
 
ואלו עשרת הצבעים שנראה הרבה ב 2018, חלקם נכנסו כבר לשימוש מהקייץ, רואים הרבה ורוד פודרה,ירוק יער וכחול עמוק בארץ גם באפנה וגם בעיצוב פנים.
 

10 צבעים בולטים ב - 2018:

 
 
טרנדים 2018 - משולשים
 

10 הטרנדים בולטים ב - 2018:

 
1. נוסטלגיה - חיזוק מגמת רטרו שממשיכה את האסקפיזם משנה שעברה הפעם לנוסטלגיה–הפחד מטכנולוגיה מכניס יותר צמחים לבית,נראה שימוש בפאטיפון ישן, תמונות נוף של צמרות עצים שמודפסים גם על בדים ווילונות, שילוב גנים אנכיים בפנים ובאדריכלות והטרנד הכי לוהט – סקולנטים אמתיים בהדפסים וכפסלים.
 
טרנדים 2018 - סקולנטים
 
2. צורות יהלום, משולשים משושים וצורות יהלום תלת ממד, בעציצים בגופי תאורה, צביעת קירות והדפסי בדים. כניסת מדפסות תלת מימד יצרה שפה עיצובית חדשה שמשפיעה על עיצוב אפנה, עיצוב תעשיתי וגם על עיצוב פנים.
 
טרנדים 2018-צורות יהלום
 
3. מטאל, המשך מגמת הזהב משנה שעברה והחדרת נוצצים נוספים כמו גוון פנינה, צבעי כרום, גימור מטאלי ורוד/זהב/ כסוף נראה יישום של זה בכלים סניטריים בכלי בית בשולחנות צד ואביזרים ,הכנסת פייטים ובדי קטיפה ומבריקים אחרים לריהוט.
 
טרנד 2018 - מטאל
 
4. ירוק – הכוונה למגמה ירוקה, נראה שימוש בצבע ירוק שמבטא איכות חיים כמו צבע סלרי, צבעי עלים,ירוק אבוקדו ויער הישום בעיצוב בצביעת קירות וריהוט- צבעים נוספים שמבטאים בריאות כמו פירות-אוכמניות/גווני סגול קליפת ביצה.

 
טרנד 2018 צבעי איכות חיים,ירוק,סגול
 
 
5. צבעי יסוד- שימוש בצבעי היסוד ושילוב צבעים משלימים כמו כתום כחול .צבעים שהם סמל המחזור ומייצרים הרגשה של איכות חיים.
 
 
טרנד 2018 כחול כתום.
 
6. צבעי פנאי והרפתקאות ,לצד הצבעים הבולטים נראה גם שילוב של גווונים שמזכירים חופש כמו ארטיק לימון,לימון "מיניונים" אור ירוק, אלמנטים של משחק מעולם המחשב, הכנסת דמויות מצוירות, בטקסטיל אביזרים.
ג'יני בצילום איילת עמית.
 
טרנד 2018 - צהוב ארטיק לימון
 
7. חשאיות דיסקרטיות, שיקול דעת, עדינות ההפך מהרפתקאות ופנאי, הרצון של חלקנו להרגשת דיסקרטיות נובעת משימוש יתר בחשיפה ברשתות החברתיות, נראה שימוש בצבעים כמו שחור שהרבה פעמים מתורגם לברזל, סגול לילך, ורוד הרדוף, ורוד פודרה נראה הרבה בצביעת קירות ריהוט טקסטיל כלי בית הגוונים הרכים נותנים הרגשת עצמה ובטחון.
 
 
טרנדר 2018 - סגול וורוד פודרה
 
 
8. תרבויות, עקב הקלות שבטיסות אנשים מטילים יותר, ניראה שילוב של גווני וורוד(צבע המילניום) עם אייס קפה ויין אדום, וכמו כן גוונים של אדמה כגון צהוב תירס בהיר. טרנד של עבודת-יד ויצירה מורכבות מורכבות מעץ, קש, מקרמה, שימוש ברפיה ופלסטיק בריהוט שטיחים אביזרים.
 
טרנד 2018 -שימוש בעבודות יד
 
9. גוונים "עכורים" מעבר מצבעים פסטלים לגוונים פסטלים "עכורים" /מונו כרומטיים,משדר מורכבות ואינטנסביות של חיי היום יום שלנו, סגול שזיף, כחול, צבעים של עצמה. שילובי צבעים שייגרמו לתחושה של עוצמה, למשל צבעים אקזוטים, כהים, אפלים, גוונים כהים ואינטנסיביים כמו גוון השוקולד שמשפיע גם על טרנד בטעמים: יותר שוקולד במאכלים. הכל כהה יותר, אקזוטי ואופטימי. תחכום של קצת שמרנות יחד עם חדשנות. בריהוט נראה הרבה שילוב של ברזל.
 
טרנד 2018 - גוונים "עכורים"וברזל
 
10. מוטיבים של חיות: נראה עדרי פילים בכלי בית וטקסטיל לבית, הדפסי זברות בשטיחים ועל כלי אוכל כריענון של השחור לבן הקלאסי. הדפסי ג‘ונגל, נוצות טווס כניסה של פרווה שזולגת באופן ישיר מעולם האופנה והאומנות שם חזק מאוד שילוב הדפסי חרקים ציורי וצילומי ענק של חיפושיות.
 
טרנד 2018 - מוטיבים של חיות
 
צילום -סיוון מויאל.