עיצוב בית בדו משפחתי

 
 
בבית משפחה שעיצבתי במודיעין, התבקשתי ליצור בית צבעוני, אך עם זאת שליו ורגוע. קירות הבית נצבעו בגוון פינה-קולדה, אשר החמיא לגווני הסגול והלבנדר ולנגיעות עץ האלון, שפוזרו בחללים השונים.

כמו בכל פרויקט של קפסולה עיצוב פנים, הכנתי למשפחה הדמית תלת-ממד המציגה באופן מוחשי ביותר את התוצאה הסופית. באופן זה, בני המשפחה הבינו בקלות איך הרעיונות השונים ייראו במציאות, ויצאנו לדרך מוכנים ומחויכים.

 
 

הצטרפו אליי לסיור מודרך בביתם המשודרג:

 
המטבח ופינת האוכל
במטבח הלבן והמודרני השתמשתי באריחים דמויי בד, מלאי צבע וטקסטורה, שהקפיצו את החלל. את פינת האוכל הזמינו הלקוחות בהתאמה אישית. אזכורים של פלטת הצבעים ניתן למצוא בכיסאות ובתאורה הצבעונית. הווילון שהוצב מאחור, מעניק רקע מרגיע לארוחות המשפחתיות.

 
 
פינת אוכל
שולחן אלון, כיסאות ותאורה שעוצבו לפי תוכנית ונצבעו במיוחד עבור הפרויקט בצבעים שבחרנו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסלון
את ריהוט הסלון הישן החלפתי בספה גדולה ומשפחתית, ומיקמתי מחדש את הטלוויזיה, כך שתתקבל התחושה שהחלל גדול יותר ממה שהוא באמת. בנוסף, המלצתי לסגור את חלל קיר המדרגות בקיר גבס. הסגירה סייעה להגדיל את החלל ולהפוך אותו לנקי יותר ולמודרני.

 
 
חדר השינה
בחדר השינה השארנו את הריהוט הקיים והתרכזנו באביזרים נלווים, כמו וילון חדש, אשר הקפיץ את החדר. כמו כן, יצרתי פינה עם המון שטח אחסון.

 
 
למרות עומס הארונות בחדר, במבט מהיר יש תחושה של מרחב.
 
 
 
 
 
 
שני חדרי ילדים
חדרי הילדים דרשו עיצוב ותכנון פרטניים בהתאם לתחביביו ולצרכיו של כל ילד וילד, בדגש על מקומות אחסון. בכל חדר נעשה שימוש במדבקת קיר כתמונה בגדלים ובצבעים שונים.

 
 
 
 
חדרו של הילד בן ה- 7 נצבע בגווני מוקה-וופל על שמנת. צורפו וילון אפור-תכלת ומדבקת עולם ענקית באורך 2 מטר בגווני ירוק ואדום.

חדרו של הילד בן ה- 10 רוהט בגווני אפור-גרפיט ובהדפסי פורמייקה בדוגמת נייר עיתון ולבן. גם פה צורפה מדבקת עולם בגוונים של כחול ואדום.
 
 
 
 
משמאל ניתן לראות את אותו החלל
לפני עם אחסון מיושן.
 
 
 
פינת שעורי בית
במעבר בן החדרים תכנון של פינת עבודה לילדים קלילה ומזמינה, להכנת שעורי בית מחוץ לחדרים, למשחקי מחשב בחלל ציבורי, כדי לייצר אנטרקציה בין הילדים לבית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדר עבודה לאישה
חדר העבודה לאישה עוצב כמשרד נשי בניחוח רטרו המשמש גם כחדר אירוח בסופי השבוע. החדר מיועד לסטודנטית מוכשרת לעיצוב אופנה, והריהוט יוצר לבקשתה: שולחן עמוק במיוחד המאפשר גזירה ועבודה עם מכונת תפירה. הוא כולל מגירות לכל האקססוריז ומקומות אחסון לספרים ולקטלוגים. הספה בחדר היא ניידת ונפתחת למיטת אירוח.

 
 
 
 
 
 
 
 
חדרי השירותים לאורחים
חדרי השירותים המיועדים לאורחים ממוקמים בקומה הראשונה. הם קיבלו שטיפה של צבע באמצעות אריחים צבעוניים וריהוט שנקנה בהתאמה.

 
 
 
 
 
 
 
 
ונסיים בכניסה
גם כאן היתה חשיבה עד הפרט הכי קטן והוחלט לרכוש מזוזות ושלט כניסה שנותנים את הנגיעות הצבעוניות בהשראת צבעי הבית.

 
 
 
 
בסיום העבודה, בני המשפחה נוכחו לראות שההדמיות שהוצגו בתחילת התהליך, רקמו עוד וגידים, והם היו נרגשים להיכנס לביתם המחודש.

אל תשאירו את החלומות שלכם על דף השרטוטים. בואו נהפוך את הכול למציאות!

עיצוב: מירב הראל
צילום: ישרפוטו אלי גיטלמן

ספקים שנבחרו לפרוייקט:
  • ריהוט -רהיטי כהן שולחן אוכל, שידת מדיה,וספת "ר"
  • מטבח- אביבי מטבחים.
  • תאורה - לסרי תאורה, רזיאל מודיעין.
  • חדרי ילדים וארונות קיר- בן איתי.
  • נגרות פנים - יאיר הנגר מודיעין.
  • ריצוף וכלים סניטארים - האחים לווי.
  • וילונות- כנען וילונות מודיעין.
  • אביזרי נוי- ביתילי מודיעין.
  • צמחים- משתלת ניירובי שילת.