מתי מתחילים לעצב בית ואיך כל זה עובד?

 
 
תכנון של עיצוב פנים לדירות ובתים מתחיל מהסוף, אני שואלת אתכם מתי אתם רוצים להיכנס לבית? זה שקניתם יד שניה או זה שאתם גרים בו ושאתם רוצים לשפץ.
מהתאריך הרצוי ולאחר שאני יודעת מה אתם רוצים לחדש אני משערת את זמן העבודה לפי מה שיבנה.
לכל שלב בבניה יש את קבועי הזמן שלו.
לדוגמא: נגיד שאתם רוצם להחליף דלת כניסה, אז יש את זמן לבחירת סוג הדלת בשלב התכנון המתאים לאחר שנבחרו צבעים או טיח חוץ או איזה סוג רצפה ומה הגובה שחה? יש זמן ליצור הדלת בחברה בה רוכשים או יבוא, ויש לקחת בחשבון שהצביעה צריכה להסתיים לפני שמרכיבים את הדלת ושיש לפרק את הדלת הקודמת ממש בסמוך כי לא ניתן להשאיר בית ללא דלת בסוף שיפוץ. וכדי ליצר דלת צריך לפרק את הקודמת? בקיצור הכלל צריך להיות מתואם ומתוכנן מראש עם הקבלן וחברת הדלתות אחרת יכול להיווצר מצב שהשיפוץ מסתיים ואן דלת!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם יש רהיטים בתכנון מותאם כמו מטבח חדרי ילדים ארונות קיר, יש זמן יצור של כ -35-55 ימי אספקה יש לקחת אותו בחשבון. ולכל רהיט יש מצב מסוים בו ניתן להרכיב למשל בהרכבת מטבח: החלל חייב להיות צבוע ומוכן אחרי ריצוף והכנת נקודות חשמל מתאימות מראש.
ויש את זמן התכנון שלנו יחד, אני יושבת אתכם ומאפיינת את הפרויקט, שואלת אתכם שאלות ,כדי לדייק את התכנון שאציע וכמה שאדע יותר ככה התהליך יזרום.
לדוגמא תכנון מטבח(התמונה לינק)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אז אני ניגשת לאפיון פרויקט שנקראת בשפת מעצבים פרוגרמה.
שאלה ראשונה:

  • מה התקציב?
  • זו שאלה שלהרבה אנשים קשה לענות עליה, יש איזה פחד סמוי, אני חייבת לדעת מה התקציב! ידיעת התקציב היא כלי עבודה ראשון אצלי, כך אדע לכוון נכון ואדע גם להגיד לכם מה מכל מה שאתם רוצים ניתן לבצע ומה לא, לפעמים ניתן להשאיר דברים לשלב ב'.
  • יש פרויקטים שהתקציב לא מספיק, או שמגדילים או שמתעדפים מה עושים ומה שלב שני, אני ומשאירה שרימת המלצות מה לעשות בהמשך יש גם אנשים שמציף אותם לעשות בית שלם והם זקוקים להפסקה, שקשה להם להחליט על הכל מראש, על האומנות המתאימה או שטיח גינה ועוד...
  • כמה אנשים חיים בבית?
  • בתכנון מטבח: מבשלים? מארחים? שומרים כשרות? טבעונים? כמה אנשים עובדים יחד?...
  • גינה במרפסת? בחצר? מארחים? מנגל? מטבח חוץ?
  • סגנון באופן כללי? צבע? השראה?
  • והרשימה ארוכה.
 
כל שאלה שאני שואלת מובילה אותי לתכנון שנכון עבורכם. שעובד בגבולות התקציב ובטעם שלכם.
אחרי האפיון ובליווי תוכנות של הבית הקיים שאתם סיפקתם, היה ואן צריך להכניס חברת מדידה.
אז אני יושבת עם הפרוגרמה/האפיון ותוכניות החלל ומתחילה לתכנן.
זה שלב של פיג פונג מיילים שבו אני שולחת רעיון לתכנון ואתם מחזירים את מה שאהבתם , אני מחלקת לנושאים בדרך כלל כל חדר בנפרד ובסוף מחברת לדירה, אני עובדת עם תוכנת עיצוב 20/20 ועושה מודלים ממוחשבים/פרספקטיבות כדי שתבינו את החלל, מדי פעם קובעים לפגישה כדי לסכם נושא לפי הצורך.
ברגע שיש תכנון חלל סופי, קובעים פגישה לבחירת חומרים וצבעים אז אני בונה לוח השראה וחומרים ומתחילים לגבש את הפרויקט.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקביל אני יוצאת לפגישות מתאימות ולרחבי הרשת ומחפשת פריטים וספקים מתאימים, אתם מקבלים תמונה או לינק ומבעים דעה, אני מספקת לכל דבר הצעות מחיר.
קובעים פגישות לרכישות השונות, יוצאם לספקים לקניה יחד, אני מפקחת על ההזמנה כדי שתתאים לתוכנית ולצבעים ולחומרים שרצינו.
זה שלב לכתב כמויות ולחיפוש אחר קבלן מתאים לפרויקט, כל דבר שצריך לפרק וכל דבר שצריך לבצע מופיע מטבלה לפי זה נותן הקבלן הצעה ראשונית, זה לא מונע פגישת הקרות אתו וגם תמיד מבצע חייב לראות את האתר.
אם כמה שהתוכנית מפורטת לא תמיד הכל נכלל מראש וצריך לקחת מרווח תכנון גם בזמן וגם בכסף, למשל תכונית חשמל תמיד תוך כדי בניה נוספות נקודות או נוספות תליות יש לזה עלות נוספת לא תמיד התוכנית האדריכלית תואמת את השטח, יכולות להיות טעיות אנוש, הכל ברוח טובה וסבלנות.
קובעים תאריך תחילת עבודה.
מתחילים שיפוץ, עבודת בניה עמוסה, מלכלכת, מורכבת, מלאה בבעלי מקצוע מתחומים שונים, מאתגרת לפעמים צריך למצוא פתרונות, לשנות תכניות צריך לתת לקבלן ולבעלי המקצוע השונים זמן לבצע את העבודה שלהם.
אני בתאום עם הקבלן ובעלי המקצוע ותוך כדי הבניה מגיעה ל"פיקוח עליון" על ביצוע התוכניות נכון.
אני ואתם יחד מתאמים הספקות זה שלב שבו הלקוח חלק בלתי נפרד בהתהלך צריך להיות נוכח בהרכבות ובזמן עבודת הקבלן.
בסיום הבניה יש לקחת חברת ניקיון, אז מתחילים להגיע הספקות.
הלבשת הבית /הום סטילינג
זה חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים, זה השלב הסופי, אבל לאורך כל הפרויקט יש חשיבה גם על "הלבשת הבית". על איך ישולב הווילון עם הטפט והצבע, על איזה אביזר יעמוד על המדף, על גופי התאורה והצמחייה, תמונות ואביזרים נוספים.
לקראת סוף הפרויקט אם תרצו נלך יחד לרכישות סופיות של אביזרים כמו תמונה, עציץ וזה השלב האחרון של הפרויקט.
תתחדשו.