עיצוב פנים בירושלים

 
עיצוב קומה ראשונה בדופלקס ירושלמי לזוג שומרי מסורת, להם ארבע ילדים בוגרים שבאים להתארח בשישי שבת עם בני משפחתם, במהלך השבוע הסלון והמטבח רק של שניהם ובסופי שבוע מארחים את כל המשפחה ורוצים להתאים את הסלון והמטבח לצורך החדש.
 
 
אחרי
 
 
 
 
 
 
לפני
 
 
 
 
 
שולחן עד 20 איש
 
פרוגרמה/ברור צרכים:
 • רוצים שולחן גדול ל- 8 אנשים שיכול להיפתח עד 20 איש בלי להזיז חצי סלון.
 • מבקשים שיהיה נוח ביום יום אבל גם שמגיעים הילדים בשבתות עם הנכדים שיפתח בקלות.
 • פינת ישיבה שמתאימה ליום יום לשניהם להרבה אנשים באירוח בשבתות.
 • ראיה נוחה לטלוויזיה במהלך השבוע ובשבת לא עובדת.
 • מקום ללול לתינוק.
 • אחסון וספריה לכלל הספרים.
 • מטבח, פינת הדלקת נרות ולפתור את אי נוחות השולחן הקיים.
 • לייצר בסלון הגדרה לכל פרמטר גם ע"י תאורה.
 • לעמוד בתקציב שהוגדר.

 
 
 

ההשראה שלי לפרוייקט עיצוב פנים בירושלים היא תמונה ישנה וצבעונית ששניהם אוהבים.צבעוניות על רקע שחור, את השחור תרגמתי לברזל ואת הקרם לגוון עץ אלון, שולבו אלון ברזל וצבעוניות יחד בספריה בתאורה ובריהוט כמו כיסא עם ריפוד ורוד,שולחן קפה כחול ועוד, הצבעוניות על רקע צבע שמנתי בהיר נתנה לחלל מראה חם.
 
 
 
השראה,תמונה בסלון הישן
 
 
 
 
 
 
המחשה
 
 
הספריה במציאות
 
 
 

 
 
 
 
הסלון:
חלל הסלון תוכנן כך שיתאימו כל הפרמטרים שהוגדרו עם הלקוחות,
תוך כדי התחשבות בתקציב שהוגדר ובחלל.
הקירות עקומים קיר זווית מהתקרה בו עןבר קבל חשמל ולא ניתן לבטל, חלונות לא אחידים בגובה ורוחב.מיקמתי את השולחן על המדרגות וסגרתי את הקיר לאסתטיקה ולאקוסטיקה וגם "תחם" את פינת האוכל, המיקום הזה מאפשר לפתוח את השולחן משמונה ועד עשרים איש, לכמות אנשים שצריך כמעט בלי להזיז רהיטים, ומאפשר זרימה נוחה בחלל כשסגור ושפתוח. את הספרייה ומקומות האחסון מיקמתי על הקיר הכי "בעייתי" למעשה בלעתי עם התכנון את צורתו המוזרה של הקיר כך שחזית הרהיט יוצרת קו ישר לחלל.
 
 
 
 
שולחן האוכל:
את שולחן פינת האוכל המלצתי לרכוש דרך חברה לה פתרונות רבים לאירוח, פינת אוכל גדולה במצב סגור מתאימה לשמונה איש עונה על כל הצרכים ונפתחת בנוחות, כך שהסלון נשאר במבנה שלו ורק השולחנות קפה זזים לצד, ניתן לפתוח כל פעם 50 ס"מ לפי כמות האורחים.

 
 
 
 
שולחן נפתח עד ל- 20 איש
 
 
שולחן נפתח לעשרים איש
 
 
 
 
שולחן נפתח
 
שולחן במצב סגור ל 8 איש
 
 
 
 
ספת הסלון:
פינת הישיבה תוכננה עם ספת "ר" תוכננה בהתאמה לגודל ולמבנה החלל ומאפשרת מספר רב של יושבים, כך שגם באמצע השבוע נוח לשבת ולצפות בטלוויזיה ובשבת יושבים ומשוחחים.

 
שולחנות סלון
 
ספריה:
לזוג המון ספרים וספרי קודש, תכנון הספרייה היה מאתגר תכננתי גם את השינוע שלה, מדובר על כ-4 מטר מברזל ועץ כך שחילקתי אותה לארבעה חלקים כל חלק בעומק שונה בגלל מבנה הקיר, בתכנון לקחתי בחשבון שלא יראו חיבורים, יש כאן 2 בעלי מקצוע ותכנון שעבדו בשיתוף פעולה. הטלוויזיה לא חשובה לכן היא נמצאת בתוך הספרייה, אוסף ספרים מרשים, הכולל ספרי קודש קיבל אחסון ראוי, החלק התחתון מיועד למשחקי נכדים ואחסון נוסף ונכון שמייצר שקט בחלל.

 
 
 
 
 
 
תאורה:
כל פרמטר בתכנון קיבל התייחסות אורית כך שלמרות שיש חלל אחד גדול כל אזור קיבל הגדרה ברורה גם ע"י התאורה, מעל לספה תאורת אווירה וקישוט, ליד הספרייה נקודות מאור משימתי, ומעל לשולחן 2 גופי תאורה בהדלקה נפרדת שמלווים את השולחן וההגדלות שלו.בחרתי בגופי תאורה צמודים כי התקרה ממש נמוכה וזה מייצר אשליית גובה, גוף יורד לאוירה מעל שולחן קפה בסלון ומעל שולחן פינת האוכל במטבח.


 
 
 
פינת אוכל יומיומית במטבח:
למטבח הוספתי בהתאמה, פינת ישיבה עגולה ל-5 אנשים נוחה ויומיומית, הייתה תוכניתי לאחסון נוסף ארון מזווה לבן ולידו עמדת הדלקת נרות, נשאר אצל הלקוחות ליישום בהמשך, הלקוחות ביקשו שיישאר מגן לקיר, חיפשתי משהו מעניין כי זה ממש בכניסה לבית. עשינו סיעור מוחות עם הקבלן שזרק שימו קרמיקה וזה הוביל אותי לרעיון של אריחים מצוירים, זה היה פרויקט ה- D.I.Y
. שלחתי אותם לחנויות תיירים בעיר העתיקה לקנות אריחים מצוירים כל אחד אחר לפי טעמם.
 
פינת אוכל עגולה
 
הצורך למגן את הקיר נענה והאריחים הכניסו גם הרבה ענין בכניסה, ממש יצירת אומנות בפני עצמה, ונורא מזכיר גם את ירושלים.
 
 
 
וכך עוד בית נוצר באהבה.
 
 
 
 
עיצוב פנים: מירב הראל
צילום: סיוון מויאל


 • קבלן: סמי
 • נגרות: מאיר מטבחים וארונות.
 • מסגר: סטודיו מג'נטה.
 • ספה: בדוסה.
 • שולחן: זאגה.
 • אביזרים: גולף קניון עזריעלי מודיעין.